Uzmanību! Šīnī lapā ir novecojusi informācija.

   Aktuālo informāciju par kordicepsa produkciju skatieties šajā lapā:
 
 
 
   Внимание! Информация на этой странице устарела.

   Актуальную информацию на счет продукции из кордицепса смотрите здесь:
 www.cordyceps.human.lv PAR SIGCESS      PRODUKCIJA  

    REZULTĀTI  

   DARBS 

   Uz sākumu 

 

 

   - Preparātu nozīmējumu īpatnības

·  - Preparātu sastāvs un to darbības mehānisms

 

Preparātu nozīmējumu īpatnības

Lietojot Austrumos ražotos bioimūnregulātorus, nepieciešams ievērot noteiktus noteikumus, kā arī šo preparātu īpatnības.

Pirmā īpatnība: slimajiem ar dažādām iekaisuma slimībām iesākumā nevajag lietot lielas preparātu devas, jo pastāv iespēja, ka notiek vienreizējs hronisko procesu paasinājums.
         
Īpaša uzmanība jāveltī hipertoniskajai slimībai. Kompānijas "Šenšimin" augstāko sēņu preparāti ir brīnišķīgi endotēlija (asinsvadu sieniņu iekšējā kārta) stāvokļa bioimūnregulātori. Šie preparāti atjauno endotēlija elastīgumu, kas vēlāk paver iespēju mainīt asinsvadu platumu un regulēt asinsspiedienu. Tāpēc arī šos preparātus nozīmē hipertonijas slimniekiem. Diemžēl preparātu lietošana jāuzsāk ļoti piesardzīgi.
          Pirmajā dienā jālieto tikai 0, 25 ml (reti 0, 5 ml), un ar katru dienu devu jāpalielina par tādu pašu daudzumu. Lietošanas devas pakāpeniski palielinājās līdz 2, 0-2, 5 ml dienā; pastāvot tādai devai, tiek izdzerts pirmais flakons. Tālākajā gaitā kordicepu saturošās šķidrās formas tiek lietotas pēc parastās shēmas (preparāta lietošanas metodikas tiks sniegtas tālākajā gaitā).

Otrā bioimūnregulātoru īpatnība: preparātu spēja, lietojot tos nelielās devās, diagnosticēt slimniekam piemītošās problēmas.
        
Tādu preparātu spēju nedrīkst sajaukt ar dažreiz novērotajiem hroniskajiem slimības paasinājumiem, kas rodas, terapijas kursa iesākumā lietojot ievērojamas preparatoru devas. Diagnosticējošā preparātu spēja izpaužas niecīgā "bojātā" orgāna reakcijā kā mazintensīvs durstīgums, dedzināšanas sajūta, diskomforts tajā vai citā ķermeņa vietā, kas atbilst noteiktai orgāna lokalizācijai. Kā piemēru minēšu dažreiz vērojamu spiedienu galvā galvas asinsvadu aterosklerozes slimniekiem, kas preparāta "Smadzeņu kapsulas" sākotnējā lietošanas reizē saņēmuši lielāku devu. Tāpēc aterosklerozes slimniekiem mēs iesakām pirmo 4-6 dienu laikā lietot tikai pusi no kapsulas, tālākajā gaitā devu palielinot līdz optimālajai.

Trešā efektīvo bioloģiski aktīvo piedevu īpatnība – tās lietojot, nav pilnīgi nekādu blakus parādību. Cik zināms, nevienas zāles nevar ar to lepoties.

Preparāti, no vienas puses, ir pilnīgi savienojami ar jebkuru medicīnisko līdzekli; no otras puses, tie samazina zāļu lietošanas blakus parādības un jūtami pastiprina pašu medikamentu iedarbību.
        
Pilnīgi pietiek, ja kordicepsu saturošos preparātus lieto vienu reizi dienā (izņemot tēju "Četras sezonas"), jo to iedarbība turpinās diennakts laikā un izplatās uz visiem meridiāniem. Tikai dažreiz, lielāka ārstnieciskā efekta sasniegšanai, tiek vienlaikus lietoti vairāki preparāti. Piemēram, pēc pārciesta insulta var vienlaicīgi lietot divus bioregulātorus, kas iedarbojas uz smadzeņu asinsvadiem – "Smadzeņu kapsulas" un "Imperatora formulu", devas pakāpeniski palielinot.
        Priekšroka piešķirama preparātu lietošanai no rīta, jo mūsu produkti lielākā vai mazākā mērā aktivizē garīgo un muskuļu darbību. Dažreiz vēlajās onkoloģijas stadijās un pastāvot dažām citām smagām saslimšanām, ir pieļaujama divreizēja koncentrēto formu lietošana ("Imperatora formula" un "Kordiceps – jaunā recepte") – no rīta un vakarā palielās devās.
       
Preparātu devas nosakāmas pilnīgi individuāli, pamatojoties uz zināma klīniskā efekta sasniegšanu un dažiem izmeklēšanu rezultātiem. Iesākumā var ievērot devas, kas norādītas šajā izdevumā un kas tika noteiktas saskaņā ar izmeklēšanas un slimnieka novērojuma rezultātiem.


Preparātu sastāvs un to darbības mehānisms.

Fungoterapijas doktore I. Fiļipova raksta: "Sēnes ir visnoslēpumainākā dabas radība. Jau pati sēņu izcelsme ir mīkla, kuru pūlējās atminēt ne vienu vien simtgadi. Sēnēm piedēvēja gan sātaniskuma, gan dievišķības klātbūtni. Ārstēšana ar sēnēm ir kļuvusi par patstāvīgu medicīnas, turklāt dabiskās medicīnas, virzienu, ko dēvē par fungoterapiju. Metodes ārstēšanai ar sēnēm Ķīnā un Japānā ir ne jau vienu vien tūkstošgadi vecas.
         Mūsdienu bioķīmijā japāņu koku sēne Šitake (Lentinus edodes) kļuva par patiesu sensāciju. Šitake ārstnieciskās īpašības ir unikālas – to apstiprina daudzie klīniskie pētījumi Eiropā, Amerikā un Krievijā. Tas ir viens no ietekmīgākajiem sirds asinsvadu, vēža un labdabīgo audzēju ārstniecības līdzekļiem.
         Koku sēne Reiši (Ganoderma Lucidum) Austrumos tiek dēvēta par ilgdzīvošanas sēni. Pirms vairākiem gadsimtiem zinātnieki eskulāpi Reiši uzskatīja par līdzekli, ar kuru var nodrošināt mūžīgo jaunību."  

Kompānijas "Šenšimin" preparātu sastāvā ietilpst trīs Austrumos vispazīstamākās, vērtējot pēc ārstnieciskajām īpašībām, augstākās sēnes:

* ķīniešu Kordiceps (Cordyceps Sinensis);

* Linčži (Ganoderma Lucidum);

* Aromātiskā sēne (Lentinus edodes).

Vēl preparātu sastāvā rodami daži augi, Himalaju medus un citi komponenti.

Kordiceps pieskaitāms augstākajai sēņu askomicetu klasei. Šī sēne aug Tibetas augstkalnēs ķīniešu Sičuaņas, Juņnaņas, Cinhaijas provincēs un citviet aptuveni četru tūkstošu metru augstumā.
        
Ja gada siltajā laikā noteikta tauriņa (Hepialide) kūniņā iespiežas Kordicepsa spora, tad pavasarī parazitējošā spora izdīgst. Augošā sēne iesākumā izmanto vērtīgās kūniņas barības vielas, bet vēlāk, savienojoties ar tuvumā augošo Tibetas zālāju sakņu sistēmu, izmanto to vērtīgās vielas. Skābekļa trūkums augstkalnes apstākļos, zemās gaisa temperatūras un to svārstības, kā arī saikne ar Kosmosu Kordicepsu norūda un padara energoietilpīgu.
        
Kopš senseniem laikiem Austrumos Kordicepsu uzskata par visvērtīgāko no visa, kas aug uz Zemes. Ne jau velti imperatori un tiem tuvinātie vienmēr pauduši Kordicepam īpašu cieņu.
        
Ķīnā Kordicepu dēvē par "Dievišķo dāvanu", "Burvju talismanu", jo nevienam augam nepiemīt tāds dziedniecisks spēks.
         Kordicepam piemīt spēcīgas antioksidanta īpašības, jo tā sastāvā ietilpst betakarotīns (provitamīns A), E un C vitamīni, minerāli selēns un cinks, ubihinons (koenzīms Q10), imūmodulējošie polisaharīdi u.c. vielas Kordicepsam iedarbojoties uz epifīzi, izdalās liels daudzums melatonīna, kam piemīt universāla antioksidanta īpašības – spēcīga iedarbība uz audzējiem.
          Kordicepsa sastāvā rodami arī 77 mikro- un makroelementi, vairāk kā 80 fermentu tipi, neaizvietojamās aminoskābes, nepiesātinātās taukskābes utt. Toties vitamīnu un minerālu devas nav augstas. Tāpēc šīs pārtikas piedevas nevar radīt pārdozēšanas simptomus. Bet vissvarīgākais ir visiem preparātiem piemītošais sinerģisma princips, kas tiek pielietots, tos ražojot. Principa būtība sakņojas ietilpstošo komponentu skalddevu efektīvas attiecības precīzā piemērošanā, kas savukārt nodrošina potencēta efekta sasniegšanu un pilnīgu netoksiskumu. Tātad, preparātu lietojot, tiek garantēta pilnīga drošība.
        Amerikāņu zinātnieki farmakologi no Kordicepsa izdalīja sekojošas unikālas substances: kordicepīnu, kordicepsskābi, adenozīnu, adenīnu u.c., un tās noteica preparāta spēcīgo iedarbību uz imūnsistēmu.
        Neskatoties uz to, ka augstāko sēņu sastāvā ir bagātīga vielu daudzveidība, pamata tīrviela ir polisaharīdi. Tika izpētīts, ka Kordicepsa bioloģisko efektu lielākā daļa saistās ar unikālo polisaharīdu kompleksu. Eksperimenta apstākļos polisaharīdu koncentrācija tika palielināta, kas savukārt 10-15 reizes palielināja imūnregulējošo un antioksidanta iedarbību (Liu P. un līdzaut., 2004). Tas arī tiešā veidā nosaka terapeitisko efektivitāti Kordicepsa šķidrajām receptūrām, kurās, pateicoties mūsdienīgajām tehnoloģijām, polisaharīdu koncentrācija ir novesta līdz unikālam līmenim.
       
Kordiceps ir vienīgais Zemes augs, kam vienlaicīgi piemīt specifiska pretaudzēju un metastatiska darbība (Yoshida J. un līdzaut., 1989; Nakamura K. un līdzaut., 1999). Jāpiezīmē, ka sēņu polisaharīdu paaugstinātās imunoloģiskās reaktivitātes blakusefekts ir sistēmas citoprotektīvais efekts – ar to arī sēņu terapija atšķiras no citiem imūnterapijas veidiem.
       
Kordiceps pastiprina organisma aizsargspējas pret dažādiem ārējiem un iekšējiem faktoriem, aizsargā organismu no radiācijas, tikai dažu minūšu laikā atjauno bojāto enerģētisko apvalku.
        Preparātiem no Kordicepsa piemīt arī pretalerģiska iedarbība. Lietojot preparātus, izpaužas spēcīgs efekts šūnu attīrīšanā no toksīniem, no organisma tiek aktīvi izvadītas visas toksiskās vielas, tajā skaitā – zarnu indes, zāļu savienojumi, radionuklīdi, smago metālu sāļi.
      
Kordiceps ir dabisks antibiotiķis un nomāc pneimokoku, stafilokoku, streptokoku un daudzu citu mikrobu iedarbību. Šī sēne iedarbojas arī uz dažādiem vīrusiem, tajā skaitā – uz adeno, gripas, hepatīta, herpes, atipiskās pneimonijas vīrusiem. Kordicepsa preparāti piedalās kompleksajā AIDS slimnieku ārstēšanā. Kordiceps iedarbojas arī uz protozojiem (hlamīdijām, ureaplazmu, trihomonādi u.c.), helmintēm un sēnītēm.
      
Ir novērota izteikta kordicepsa iedarbība uz asinsvadiem – tiek regulēts to platums, asinsvadu sieniņas kļūst elastīgākas, tiek pazemināta asins spēja veidot trombus. Novērojama aknu šūnu – hepatocītu - un citu orgānu šūnu reģenerācija; normalizējas ādas virskārtas, aizdegunes gļotādas un elpošanas ceļu mikroflora. Kordicepsu saturošie preparāti atjauno aknu funkciju, regulē vielmaiņu (pirmām kārtām – lipīdu).
       Mērķtiecīgi ir lietot kordicepsa preparātus, lai izvairītos no iekaisuma procesu pāriešanas hroniskajā stadijā.. Šie preparāti atjauno visu sistēmu un orgānu funkcionēšanu, kā arī šo sistēmu un orgānu pašregulācijas mehānismus.
      
Kordicepsa preparāti ļoti plaši tiek pielietoti kā profilaktiski un atveseļojoši līdzekļi. Lietojot tos kompleksi ar medikamentiem, ievērojami tiek pastiprināts tradicionālās ārstēšanas efekts un samazināta blakusiedarbības iespēja.


      
Sēne Linčži (Ling-ši, Reiši, spīdīgā piepe, lakotā piepe, hanoderma spīdīgā) aug uz dažu sugu nogāztu koku saknēm un stumbra.

Sēni Linčži dēvē arī par "Nemirstības sēni". Tradicionālajā Ķīnas medicīnā šai sēnei ir piešķirta augstākā kategorija tās plašās iedarbības dēļ, turklāt sēne nerada blakusparādības.
      
Sēnes sastāvs ir ļoti piesātināts: proteīni satur visas neaizvietojamās un visizplatītākās aizvietojamās aminoskābes un amīdus. Tauki satur galvenokārt nepiesātinātās taukskābes. Sēnes ir bagātas ar vitamīniem (galvenokārt C un D) un minerāliem (tostarp – kalciju, fosforu, dzelzi). Starp ārstniecības augiem Linčži ir vienīgais, kas satur visaktīvākos polisaharīdus. Tikai šis augs ir vienīgais triterpenoīdu (hanoderskābju) grupas avots – molekulārā uzbūve ir līdzīga steroīdo hormonu uzbūvei. Hanoderskābes iedarbojas antialerģiski un uzlabo skābekļa apguves procesu.
       
Izpētot ārstnieciskās sēnes, atklājās, ka to pretvēža iedarbība saistīta ar saturā esošajiem polisaharīdiem un taukainajām substancēm, kas acīmredzot ir ergosterīni. Linčdži atšķiras no daudzām citām ārstnieciskajām sēnēm ar to, ka satur ne tikai aktīvos pretvēža polisaharīdus, bet arī tā saucamos terpenoīdus, kas palielina pretošanās spējas stresam, potencē superoksidismutāzes darbību, liek šķēršļus brīvo radikālu uzkrāšanās procesam organismā. Polisaharīdu specifiskais efekts izpaužas makrofāgu un T-limfocitu aktivizācijā, interferona stimulācijā un vispārējā imūnatbildes uzlabošanā šūnu līmenī. Sēnes ir nekaitīgas cilvēka organismam un tām nav toksiskas iedarbības. Bojātās imūnsistēmas, tajā skaitā slimajiem ar AIDS, atjaunošanās pakāpe un pretaudzēju iedarbība atkarīga no pielietotās Linčdži terapijas ilguma.
        
Lincži vienlaikus skaitās tonizējošs un adaptogēns preparāts. Kā tonizējošs preparāts tas nostiprina organisma spēkus, bet kā adaptogens palīdz pielāgoties stresam. Lincži ir dabisks adaptogēns, kas uzlabo veselību un normālu organisma funkcionēšanu. Preparāts ne tikai uzlabo vēža slimnieku dažus imūnatbildes komponentus, bet arī nomāc imūnsistēmas patoloģiskās izmaiņas autoimūno saslimšanu gadījumos.
        
Mūsdienu laboratoriskie un klīniskie pētījumi ir atklājuši Lincži pretiekaisuma, pretvīrusu, antimikrobās, pretalerģiskās un pretaudzēju iedarbības izpausmes. Sēnei Lincži ir īpaša terapeitiska vērtība, ārstējot augšējo elpošanas ceļu iekaisumus (hronisks bronhīts u.c.).
          Mēs varam secināt, ka Lincži ir četras galvenās ārstējošās iezīmes.

Pirmā – piemīt spēcīga pretaudzēju iedarbība.
        
Otrā – lietojams alerģisku saslimšanu gadījumos. Izpētot Amerikas Vēža institūtā Lincži ķīmisko sastāvu, tika izdarīts brīnišķīgs atklājums: tika atrasta viela un nosaukta par lanostanu – tas bremzē pretvielu veidošanos. Tagad bronhiālās astmas, atopiskā dermatīta slimnieki un citu alerģisku izpausmju slimnieki tiek izdziedināti, lietojot Lincži.
         
Trešā – plaušu saslimšanu pozitīvs dziedināšanas efekts, lietojot šīs sēnes preparātus.
         
Ceturtā – plaša un sekmīga Lincži pielietošana, ārstējot sirds asinsvadu slimības.

Aromātiskā sēne (šitake, sjangu, melnā sēne)  ir ieguvusi savus nosaukumus labās garšas un krāsas sakarā. Sēne ir pazīstama ar vēl vienu nosaukumu – Gulošā Budas sēne. Senajā Japānā, audzējot sēni, mūki ar īpašiem koka āmuriem sita pa koku, uz kura auga sēne, lai atmodinātu "gulošo micēliju", kā arī pašu Budu, lai Viņš neaizmirstu ieguldīt Šitakē īpašās dziednieciskās īpašības.
        
Sjangu ārstnieciskās spējas ir unikālas – to apliecina fungoterapijas daudzu gadsimtu vēsture un daudzie klīniskie pētījumi Eiropā, Amerikā un Krievijā. Bioķīmijā šī sēne ir sensācija, jo vienlaicīgi tika veikti divi atklājumi: tika izdalīts polisaharīds "lentinans" ar unikālu piemītošu pretaudzēju spēju, kam analogas nav augu pasaulē, kā arī tika izdalīti gaistoši savienojumi, kurus nodevēja par "sēņu fitoncidiem" – tie spēj cīnīties ar jebkuriem vīrusiem - sākot ar visnevainīgākajiem rinovīrusiem (vīrusi, kas rada iesnas) un nobeidzot ar AIDS vīrusiem.
       
Lentinans tiek pielietots kompleksajā pretaudzēju terapijā kā preparāts, kas aizkavē dažādu audzēju attīstību un nomāc metastāžu veidošanos, aktivizējot imūnsistēmu (Moriya, 1984). Lentinans sasaistās ar limfocītu virspusi vai ar specifiskajiem asins plazmas olbaltumiem, kuri aktivē makrofāgus, T-helperus, naturālos killerus un citas efektorās šūnas. Šie aktivācijas mehānismi veicina pretvielas, interleikinu (IL-1, IL-2, IL-12) un u-interferona izstrādi lielos daudzumos.Tādējādi lentinana pretaudzēju efekts izpaužas makroorganisma imūnstatusa paaugstināšanā.
        Taču nosauktā polisaharīda imūnmodulējošā iedarbība paplašina tā pielietojumu – lentinanu var pielietot dažādiem imūndeficīta stāvokļiem. Sjangu lentinana pielietošana rada imūnkompetento šūnu aktivitātes atjaunošanos. Turklāt notiek T-helleru aktivitātes atjaunošanās – tas rada virkni bioloģiski aktīvu faktoru, kas palielina aktivēto makrofāgu, antigenspecifisko citotoksisko T-limfocitu skaitu, pastiprina imūnkompetento šūnu savstarpējo kooperatīvo mijiedarbību. Tādējādi polisaharīda iedarbības rezultāts raksturojams kā organisma imūnstatusa korekcija.
          Bez tam Sjangu piemīt unikāla spēja izvadīt holesterīnu, veicināt arteriālā spiediena normalizēšanu, nomākt organisma patogēno floru. Sjangu ir brīnišķīgs imūnregulātors un to var pielietot kā profilaktisku līdzekliu vīrusu un saaukstēšanās slimību atvairīšanai.
          Diabēta ārstēšanā to izmanto kā cukura daudzuma samazināšanas līdzekli, tā pielietošana ir nepieciešama arī insulīnatkarības formas diabēta slimniekiem – īpaši, lai izvairītos no komplikācijām. Kopumā Aromātiskajai sēnei ir plašs dziednieciskās iedarbības spektrs.

Atveseļojošie kompānijas "Šenšimin" produkti, kuru sastāvā ir kordiceps, nelielās devās ir īsteni nutriceptiķi, kas dabiskā veidā spēj noregulēt olbaltumu, tauku, ogļhidrātu un minerālu apmaiņu.

Kompānijas "Šenšimin" UB ir imunitātes regulatori, tie atjauno nieru, aknu un citu orgānu audus, zarnu mikrofloru, kā rezultātā tiek normalizēta homeostāze. Jāatzīmē, ka zarnu gļotādas un zarnu mikrofloras atjaunošana notiek, nomācot nosacīti patogēnās baktērijas, neietekmējot bifidum- un laktobaktērijas. Ir ļoti svarīgi, ka normālas zarnu mikrofloras atjaunošana nenotiek piespiedu, bet gan dabiskā kārtā.
        Ir vispārzināms, cik liela loma imūnsistēmas sakārtošanā un nostiprināšanā ir zarnu funkcijai. Kordiceps un Linčži koriģē zarnu gļotādas imūnsistēmu, aktīvi aizsargā organismu no vīrusu, baktēriju un toksīnu iedarbības.
       Jaunās paaudzes uztura bagātinātaju vērtīgums ir šajās pārtikas piedevās rodamo dabisko kompleksu, vitamīnu, mikro- un makroelementu sabalansētībā. Tā rezultātā šie preparāti ir vieglas asimilācijas avots cilvēka organisma papildināšanai ar dzīvei nepieciešamajām vielām, kuru deficīts mūsdienu racionā izpaužas tāpēc, ka plaši tiek ieviesti rafinēti produkti. Ieteicamajās devās preparātiem nepiemīt enerģētiskā vērtība un tie neaizstāj ierasto ēšanu. Taču to vērtība ir šajos produktos sabalansētās aminoskābes, vitamīni un minerāli, kā arī tas, ka šajos ekoloģiski tīrajos produktos nav toksisku ieslēgumu.
       
Jāatzīmē, ka pat kordicepsa šķidrās formas mikrodevas atstāj iespaidu uz cilvēka organismu. Mikrodozu iedarbības mehānismu var aprakstīt: "nelielas preparāta devas uzsūkšanās notiek tikai mutes dobuma gļotādā endocitozes ceļā (preparāta uztveršana caur šūnu un virzīšana tālāk). Turpinājumā sākas preparāta nogādāšana pēc "adreses" bojātajā orgānā (energoinformatīvais mehānisms), bet par SOS signālu kalpo izkropļotais bojātā orgāna vilnis.Tāpēc mazās devās preparāti ir regulātori patoloģiskajiem viļņiem, kas plūst no dažādu slikti funkcionējošu orgānu šūnām. Tādas darbības rezultātā vērojama šūnu membrānas elasticitātes uzlabošanās, kā arī elasticitātes uzlabošanās apmaiņas procesiem starp šūnām un starpšūnu telpu.
         
Kopumā kordicepsa un citu augstāko sēņu preparātu iedarbība vērojama gan fizioloģijas, gan arī energoinformācijas apmaiņas līmeņos.

 

Radiointervija


Lietuvas ārsta Arkādija Gampera grāmata


Īss buklets par cordyceps produktiem


Unikāla akcija vīriešiem!

 PAR SIGCESS      PRODUKCIJA  

    REZULTĀTI  

   DARBS 

   Uz sākumu 

E-mail:                         Тel.: (+371) 9847445